Adwokat Daniel Grodziński (ur. 1974 r.)

Daniel Grodziński

Jego doświadczenie obejmuje doradztwo z zakresu prawa korporacyjnego i prawa gospodarczego, prawa pracy i prawa cywilnego, a także prawa karnego. Od 2004 r. obsługuje i doradza krajowym i zagranicznym klientom inwestującym na Dolnym Śląsku, w tym w specjalnych strefach ekonomicznych. Świadczył usługi w zakresie restrukturyzacji spółek. Doradzał w zakresie przygotowywania projektów umów, reprezentacji klientów w negocjacjach, prowadzenia spraw sądowych. Ponadto świadczył usługi doradcze na rzecz Zgromadzeń Wspólników, Zarządów i Rad Nadzorczych spółek kapitałowych. W zakresie jego działań znajdowały się zakładanie i likwidacja spółek, połączenia, przejęcia, przygotowywanie analiz prawnych oraz due dilligence dla spółek. W przypadku spółek położonych w strefach ekonomicznych dodatkowo doradztwo obejmowało nabywanie nieruchomości, uzyskiwanie zezwoleń na prowadzenie działalności, jak również postępowania w sprawie zmiany pozwolenia lub przedłużanie terminu do spełniania warunków zezwolenie, przygotowaniu umów o roboty budowlane, negocjowaniu umów z dostawcami. W zakresie prawa karnego mec. Grodziński reprezentuje klientów przed sądami sprawach karnych i wykroczeniowych, zarówno jako oskarżonych, jak i pokrzywdzonych.

W latach 2004 – 2012 zarządzał wrocławskim biurem kancelarii Wierzbowski Eversheds. Brał udział w wielu warsztatach i seminariach dla klientów jako mówca, jak również w licznych szkoleniach zawodowych i managerskich, posiada liczne kontakty w środowisku dolnośląskich przedsiębiorców, firm doradczych (PwC, E&Y, Deloitte) oraz władz miasta.

W dotychczasowej działalności doradzał miedzy innymi następującym podmiotom: Canon, Lenovo, Opera Software, Provident, Pentair, Orsay, Mead Johnson, Danfoss, McCain, VB Leasing, AmRest, Whirlpool, Wabco, Suedzucker, PCC Rokita, Wrocław 2012, Filharmonia Wrocławska.